Systemy nawadniania

Aby trawnik wyglądał znakomicie i zielono, konieczne jest nie tylko jego koszenie i nawożenie, ale i odpowiednie nawadnianie. W tym pomóc mogą nowoczesne systemy nawadniania trawników, które podleją za nas ogród nawet wtedy, gdy nie będzie nas w domu.

Nowoczesne instalacje do podlewania ogrodu mogą być sterowane za pomocą komputera, do którego da się podłączyć czujniki. Służą one do pomiaru parametrów środowiska – czyli temperatury powietrza, temperatury gleby i jej wilgotności. Po przeanalizowaniu tych danych, komputer może dobrać ilość wody dostarczanej do trawnika.

Większość systemów daje możliwość ustawienia podlewania na konkretne godziny – na przykład o świcie i po zachodzie słońca. Dzięki temu nawet gdy nie będzie nikogo w domu, komputer nie zapomni o podlaniu ogrodu chyba, że czujniki wskażą takie parametry, przy których podlewanie nie będzie konieczne.

Niezbędnym elementem każdego zestawu umożliwiającego nawadnianie ogrodów są zraszacze do trawy. Ich wielkość, kształt oraz sposób sterowania w dużej mierze zależy od przeznaczenia. Zraszacze do trawy, których zadaniem jest podlewanie kwadratowych trawników o niedużych rozmiarach charakteryzują się innym kształtem, niż zraszacze dalekiego zasięgu. Dzięki tak zróżnicowanym kształtom urządzeń nawadniających możliwe jest podlanie ogrodu o nawet bardzo skomplikowanym kształcie i nietypowych wymiarach.

Call Now ButtonZadzwoń Teraz